Begin van de inhoud.

Jongerencoach Emilio ondersteunt jongeren in hun schooltraject

Hoe help je een jongere die dreigt af te haken op school? Jongerencoaches luisteren zonder oordeel en zoeken samen naar wat jongeren vooruithelpt. Ze vertellen hoe ze vertrouwen opbouwen en waarom hun werk zoveel voldoening geeft.

Emilio Mesolaras

Leeftijd: 27 jaar
Bij het CAW sinds: drie jaar
Functie: jongerencoach in aandachtswijk Antwerpen-Noord

Wat doet je team?

We ondersteunen jongeren die problemen ervaren tijdens hun schoolloopbaan. Ons belangrijkste doel is voorkomen dat ze de school vroegtijdig en zonder diploma verlaten.

We helpen jongeren om elke dag en op tijd op school te zijn. Daarnaast besteden we aandacht aan hoe ze zich op school voelen. Past hun studierichting wel bij hun talenten, interesses en toekomstplannen?

We helpen hen ten slotte om respectvol om te gaan met andere jongeren en het schoolpersoneel.

Waaruit bestaat je job?

Ik ben elke week twee halve dagen aanwezig op een viertal vaste partnerscholen. Jongeren zien ons op school en spreken ons gemakkelijk aan.

Samen met de leerlingenbegeleiding, het centrum voor leerlingenbegeleiding en het zorgteam bekijken we welke jongeren ondersteuning nodig hebben. Tijdens individuele gesprekken praten we over hun motivatie, houding en thuissituatie.

We zijn aanwezig tijdens pauzes en andere lesvrije momenten. Zo hebben we contact met veel jongeren. Die gesprekken hoeven niet altijd over problemen te gaan. Als jongeren goed bezig zijn, moedigen we hen op een losse en informele manier aan.

Naast mijn job volg ik het graduaat Maatschappelijk Werk. Die opleiding maakt deel uit van het traject van Kwadraat en CAW Antwerpen om als jongerencoach te starten.

Wat vind je fijn aan je job?

Het is een heel dankbare job. Ik vind het fijn om contact te hebben met jongeren. Een school is bovendien een aangename werkplek, met toffe collega’s.

Waarom is hulp van het CAW belangrijk?

Ons werk maakt echt een verschil. Veel jongeren die we spreken, denken dat ze er alleen voor staan of dat niemand hen begrijpt.

Als jongerencoaches weten we uit eigen ervaring hoe moeilijk een schoolloopbaan kan verlopen. Die ervaring helpt ons om contact te maken en naast jongeren te staan.

Wat betekent het CAW voor jou?

Het CAW is mijn werkgever, maar vooral de organisatie die mij deze kans gaf. Ik mag een fijne job uitoefenen en tegelijk mijn opleiding afwerken.

Wat is je mooiste herinnering?

Soms nemen jongeren na lange tijd opnieuw contact op om me te bedanken. Dan vertellen ze dat ze aan een hogeschool studeren of werk hebben gevonden. Zulke momenten blijven me bij.

Wat is je motto?

Ik probeer de persoon te zijn die ik vroeger zelf nodig had.