Contactmogelijkheden voor familie en vrienden
Voorbereiding en regels bezoek
Een bezoek aan de gevangenis vraagt enige voorbereiding. Onderstaand lees je hoe jij je hierop voorbereiden kan.
Soorten bezoek
Briefwisseling
Je kan je naaste in detentie post bezorgen op volgend adres:
Gevangenis van Dendermonde
Naam van de persoon in detentie
Tanneweg 1
9200 Dendermonde
Je kan de brief ook achterlaten in de brievenbus aan het onthaal van de gevangenis. De post wordt de volgende dag bezorgd.
Alle post wordt gecontroleerd.
Telefoneren
De persoon in detentie mag onbeperkt telefoneren vanuit de cel. Hij kan hiervoor belkrediet aankopen. Je kan een persoon in detentie niet zelf opbellen.
Kledij/goederen binnenbrengen
Wie in de gevangenis verblijft kan bijna alles wat hij nodig heeft, kopen via de kantine. Het is verboden goederen te overhandigen in de bezoekzaal.
Is het toch nodig om bepaalde voorwerpen/kledij mee te brengen? Dan vraagt de persoon in detentie minimum 3 dagen vooraf toelating hiervoor via het formulier ‘aanvraag binnen/buiten geven burgerkledij’. Hij schrijft hierop welke kledij binnengebracht wordt. Deze aanvraag moet worden goedgekeurd.
Ook dit is belangrijk
- Kledij kan meegebracht worden tijdens het bezoek. Deze wordt door de bewaking gecontroleerd en daarna aan de persoon in detentie bezorgd. Vermeld duidelijk de naam van de persoon in detentie op de verpakking.
- Enkel wat op papier staat, mag binnen. Ook het aantal stuks moet kloppen.
- Kledij die lijkt op uniformkledij (leger, politie, gevangenis) en schoenen met harde zool (combats of veiligheidsschoenen) mogen niet binnen.
- Jassen/pulls met metalen knopen en/of kap worden niet toegestaan.
Geld storten aan de persoon in detentie
Iedereen die in de nieuwe gevangenis van Dendermonde verblijft, heeft er een persoonlijke rekening. Je kan tijdens de detentie werken voor een beperkt loon. De persoon in detentie doet daarvoor een aanvraag via een rapportbriefje. Na goedkeuring komt de persoon in detentie op een wachtlijst terecht.
Je kan ook geld storten aan de persoon in detentie zodat hij in de nieuwe gevangenis van Dendermonde producten kan kopen, bellen …
Dit kan via:
- Rekeningnummer: BE86 6792 0041 6750
- Naam: EPI MASSA NEW DENDERMONDE
- BIC: GEBABEBB
- Adres: gevangenis Dendermonde, Tanneweg 1, 9200 Dendermonde
- Mededeling: naam en voornaam persoon in detentie (eventueel geboortedatum)
Het duurt ongeveer 2 dagen voor het geld op de rekening staat.
Sociale lening
Heeft de persoon in detentie geen geld? Dan kan hij beroep doen op een sociale lening. Deze lening kan hij aanvragen via de boekhouding van de gevangenis. Dit bedraagt €30,00/maand. Let op, dit bedrag moet terugbetaald worden en kan enkel toegekend worden volgens bepaalde voorwaarden.