Contactmogelijkheden voor familie en vrienden
Een bezoek aan de gevangenis vraagt enige voorbereiding. Onderstaand lees je hoe jij je hierop voorbereiden kan.
Soorten bezoek
Briefwisseling
Je kan je naaste in detentie post bezorgen op volgend adres:
Gevangenis Gent
Naam van de persoon in detentie
Nieuwewandeling 89
9000 Gent
Je kan de brief ook achterlaten in de brievenbus aan de portier van de gevangenis. Deze brievenbus hangt rechts als je de deur binnengaat.
Alle post wordt gecontroleerd. Dit wil zeggen dat omslagen opengedaan worden ter controle op verboden zaken.
Telefoneren
De persoon in detentie mag onbeperkt telefoneren vanuit de cel. Hij/zij kan hiervoor belkrediet aankopen. Je kan een persoon in detentie niet zelf opbellen.
Kledij/goederen binnenbrengen
Wie in de gevangenis verblijft kan bijna alles wat hij/zij nodig heeft, kopen via de kantine. Het is verboden goederen te overhandigen in de bezoekzaal.
Is het toch nodig om bepaalde voorwerpen/kledij mee te brengen? Dan vraagt de persoon in detentie vooraf toelating hiervoor via het formulier ‘aanvraag binnen/buiten geven burgerkledij’. Hij schrijft hierop welke kledij binnengebracht wordt. Deze aanvraag moet worden goedgekeurd. Eenmaal goedgekeurd is de aanvraag 3 weken geldig. Wanneer men kledij wenst binnen te brengen dient er meestal ook kledij terug buiten gegeven te worden.
Ook dit is belangrijk
- Kledij kan binnengebracht worden van maandag tot vrijdag tussen 8 en 17 uur, in het weekend en op feestdagen tussen 9 en 16 uur.
- Er kan maximaal 1x per maand kledij binnengebracht worden.
- Enkel wat op papier staat, mag binnen. Ook het aantal stuks moet kloppen.
- Kledij die lijkt op uniformkledij (leger, politie, gevangenis) en schoenen met harde zool (combats of veiligheidsschoenen) mogen niet binnen.
Hier kan je verdere informatie terugvinden: afgeven/afhalen goederen :: Gevangenis-Gent
Geld storten aan de persoon in detentie
Iedereen die in de gevangenis van Gent verblijft, heeft er een persoonlijke rekening. Je kan tijdens de detentie werken voor een beperkt loon. Hij/zij doet daarvoor een aanvraag via een rapportbriefje. Na goedkeuring komt de persoon in detentie op een wachtlijst terecht.
Je kan ook geld storten aan de persoon in detentie zodat hij in de gevangenis van Gent producten kan kopen, bellen …
Dit kan via:
- Rekeningnummer:
IBAN: BE42 6792 0055 2954
BIC: GEBABEBB
(enkel voor personen die in de gevangenis van Gent verblijven)
- Vermeld in de mededeling naam en voornaam van de persoon in detentie
Het duurt 2 à 3 dagen voor het geld op de rekening staat (weekend en feestdagen niet meegeteld).
Steunfonds
Heeft de persoon in detentie geen geld? Dan kan hij/zij een beroep doen op het Steunfonds. Dit kan via het formulier ‘aanvraag leefloon’ (kan gevraagd worden op de afdeling). De directie kan beslissen om 35 euro per maand toe te kennen. Dit hangt af van enkele voorwaarden zoals werkaanvraag in de gevangenis, werkweigering, ontvangen gelden in de afgelopen maand op de rekening …
Let op, dit bedrag moet terugbetaald worden. Dat wil zeggen dat wanneer de familie later geld op de rekening stort, er hiervoor een deel gebruikt zal worden voor de terugbetaling van het leefloon.